Ana sayfa Dosyalar İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları

İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları

5572
0
İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları
İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları

2016-2017 Öğretim Yılı İngilizce 1. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuzuna göre 2016-2017 Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Birinci Dönem İş Takvimine göre, 1. Dönem Kursları için, kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanması, 01 Eylül – 09 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması 12 Eylül – 21 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Daha sonra 22 Eylül – 27 Eylül tarihleri arasında öğrenci başvuruları alınacak.

28 Eylül – 02 Ekim tarihleri arasında kurs sınıf ve şubeleri okul idarelerince oluşturulacak ve 03 Ekim tarihi itibariyle kurslar başlayacaktır. 1. Dönem kursları 15 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.

Yayınlanan ilgili kılavuzun 1.19. maddesi uyarınca öğrenciler, 1.ve 2. Dönem Kurslarında ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarının 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler en fazla 6 farklı dersten haftalık 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilirler. Yaz döneminde bir üst sınıfın dersleri ve programı uygulanır.

1.20. maddesi uyarınca, her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’u kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinir.

Örgün eğitim kurumlarında açılan kurslarda; hafta içi bir günde en fazla 2 farklı dersten toplam 4 saate kadar, hafta sonu bir günde ise en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs verilebilir.

Bu ve bunun gibi daha fazla merak ettiğiniz bilgilere yazımın başında belirttiğim Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuzunu PDF formatında indirerek ulaşabilirsiniz.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün (ODSGM) sitesinde yayınlanan yıllık planlara göre sınıflar bazında 1. Dönem Kursları için ilk 5 üniteye göre kazanımlar belirlenmiştir.

Planları WORD formatında aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz:

5. Sınıf 1. Dönem Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

6. Sınıf 1. Dönem Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

7. Sınıf 1. Dönem Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

8. Sınıf 1. Dönem Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

Şimdiden yapacağınız çalışmalarda başarılar dilerim.

2016 – 2017 2. Dönem İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları İNDİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here