Ana sayfa Dosyalar 2. Dönem İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları

2. Dönem İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları

9608
2
Yetiştirme Kursları Planları
Yetiştirme Kursları Planları

2. Dönem İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Planları yazımızda, kurs takvimi, kurslarla ilgili bilinmesi gereken önemli maddeler ve yetiştirme kursları planları bulunmaktadır. Başarılar dilerim.

2017-2018 Öğretim Yılı 2. Dönem İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları

2. Dönem İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuzuna göre, 03 Mart 2018 Cumartesi günü başlayacak olan kurslarla ilgili olarak 5. sınıf ile 12. sınıflar arası  İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planlarını içermektedir.

Sayfa sonundaki bağlantıdan indirebileceğiniz Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuzuna göre, 2. dönem için kurs takvimi aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması: 22 Ocak 2018 – 29 Ocak 2018

Öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması: 22 Ocak 2018 – 06 Şubat 2018

Öğrenci başvurularının alınması: 07-18 Şubat 2018

Kurs sınıf/şubelerinin oluşturulması: 19-28 Şubat 2018

Kursların başlaması: 03 Mart 2018

Kursların tamamlanması: 03 Haziran 2018

İşte kılavuzdan hepimizin bilmesi gereken birkaç önemli madde: 

1.6.  DYK’larda öncelikle kurs talebinde bulunan kadrolu ya da sözleşmeli çalışan öğretmenler, bu öğretmenlerin ihtiyacı karşılamaması hâlinde kurs merkezi müdür ve müdür yardımcılarının görevlendirilmesi esastır. Öğretmen ihtiyacının devam etmesi hâlinde ise ilçe millî eğitim müdürü tarafından çalışmasına onay verilen ücretli öğretmenler görevlendirilir.

1.10. DYK’ların, örgün eğitim müfredatı kapsamında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmî internet sayfasında yayımlanan kurslara ait ders planları çerçevesinde yürütülmesi esastır. Planı yayımlanmayan dersler için o derse giren öğretmen tarafından ders planı oluşturulur. Kurslara ait ders planları en geç kursların açıldığı haftanın son iş gününe kadar kurs merkezi müdürlüğünce onaylanır.

Benzer Yazılar:  2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi

1.13. Kurs merkezlerinde bir dersten sınıf oluşturulabilmesi için, sınıftaki öğrenci/kursiyer sayısının 10’dan az, 20’den fazla olmaması esastır.

1.18. 1.ve 2. Dönem Kurslarında ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarının 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler en fazla 6 farklı dersten haftalık 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilirler. Yaz döneminde bir üst sınıfın dersleri ve programı uygulanır.

1.20. DYK’lara kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunludur. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’ u kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinir. Sağlık raporuna dayalı hastalıklar, tabii afetler, anne, baba ve kardeşlerden birinin ölümü gibi özürler sebebiyle oluşan devamsızlıklar, devamsızlık süresinden sayılmaz.

1.22. Örgün eğitim kurumlarında açılan kurslarda; hafta içi bir günde en fazla 2 farklı dersten toplam 4 saate kadar, hafta sonu bir günde ise en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs verilebilir. Yaygın eğitim kurumlarınca yürütülen DYK’larda ise 1.dönem, 2.dönem ve yaz döneminde hafta içi ve hafta sonu en fazla 5 farklı dersten toplam 8
saate kadar kurs verilebilir.

4.1. Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs merkezi tercihlerini yaparak başvuruda bulunurlar.

7.2. Bir sınıfa devam edecek öğrenci/kursiyer sayısının 10’dan az; 20’den fazla olmaması esastır. Öğrenci/kursiyer sayısının 20’ den fazla olması durumunda ikinci sınıf oluşturulur. Ancak, tek sınıflı kurs programlarında sınıf kapasitesi dikkate alınarak öğrenci/kursiyer sayısı 25’e kadar çıkarılabilir.

7.5. Kursa devam eden öğrenci/kursiyer sayısının 10’un altına düşmesi durumunda, okul/kurum müdürünün teklifi ile komisyon tarafından kurs sınıfı başka bir sınıfla birleştirilir veya kapatılır. Bu işlemler aynı hafta içerisinde e-kurs modülü üzerinden kurs merkezi müdürlüğü tarafından yapılır. Ayrıca il/ilçe komisyonu tarafından kapatılan kursta görevli öğretmenlerin ek ders ücreti ve puan işlemleri ile ilgili düzenlemeler takip edilir.

Benzer Yazılar:  2017 2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı İlçe Zümresi

Daha fazla bilgi için sayfa sonundaki bağlantıdan kılavuzu indirip okuyabilirsiniz.

İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları tamamen tarafımızdan http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden PDF formatında alınmış WORD dosyasına çevrilmiş ve düzenlenmiştir. Yani planlar konusunda herhangi bir şekilde şüphe etmenize gerek yoktur.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları WORD formatında aşağıdaki bağlantılardan indirilebilir:

5. Sınıf 2. Dönem İngilizce Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

6. Sınıf 2. Dönem İngilizce Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

7. Sınıf 2. Dönem İngilizce Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

8. Sınıf 2. Dönem İngilizce Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

9. Sınıf 2. Dönem İngilizce Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

10. Sınıf 2. Dönem İngilizce Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

11. Sınıf 2. Dönem İngilizce Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

12. Sınıf 2. Dönem İngilizce Yetiştirme Kursu Planını İNDİR

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuzunu İNDİR (PDF)

Şimdiden yapacağınız çalışmalarda kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Bize destek olmak için bizi Facebook, Twitter, Google+ ve Pinterest hesaplarımızdan takip ediniz.

2 YORUMLAR

  1. Ellerinize sağlık hocam. çalışmalarınızdan bir süredir faydalanıyorum. Şimdi de kurs planlarına bir göz atayım dedim fakat bir konu aklıma takıldı.Planları hep 7. üniteden başlatmışsınız, 6. üniteden başlaması gerekmiyor mu?

    • Hocam merhaba. Dediğiniz gibi planlar 7.Üniteden başlıyor. Planların tamamını odsgm’den aldım. Ve 2. dönem bu tarih için konular hep bu şekilde verilmiş. Ben de değiştirmeden aldım hocam

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz