Ana sayfa Dosyalar 2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi

2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi

5295
0
2017-2018 Ortaokul İngilizce 1. Dönem Zümresi
2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi

2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda yeni öğretim ılının ilk zümresini beğenilerinize sunuyoruz. Bildiğiniz üzere bu sene 5. sınıflarda değişen müfredat ve yayınlanan MEB Eğitim Kurulları ve Yönergesi ile birlikte zümrelerde de bazı değişiklikler oldu. İlk olarak pilot illerle başlayan uygulamayla birlikte artık zümreler e-okula işlenmeye başlayacak.

Aşağıda bir kısmını verdiğimiz 2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi ‘nin tamamını sayfa sonundaki bağlantımızdan indirebilirsiniz.

2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi

2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi GÜNDEM MADDELERİ:

 • Açılış ve Yoklama, İngilizce Dersi Zümre Başkanının belirlenmesi.
 • 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nun 2.10. ve 43. Maddelerinin okunup incelenmesi.
 • 2504 ve 2488 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan yönerge gereği Atatürkçülük konularının işlenmesi.
 • Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin Ölçme ve Değerlendirme ile ilgili 20, 21, 22, 23, 24 ve 25. Maddelerinin, sınıf geçme ile ilgili 26, 27 ve 28 ile zümre çalışmaları ile ilgili 35.maddelerinin değerlendirilmesi.
 • Öğretim programlarının incelenmesi, programların çevre özellikleri de dikkate alınarak amacına ve içeriğine uygun olarak uygulanması, yıllık plan ve ders planlarının hazırlanması ve uygulanmasında konu ve kazanım ağırlıklarının dikkate alınması,
 • 2017-2018 Öğretim yılında Ünitelendirilmiş Yıllık ders planların, konuların işlenişinde kullanılacak yöntem, teknik ve metotların değerlendirilmesi.
 • Ders araç ve gereçlerinin tespiti ve kullanımı.
 • Sınavlar ile ilgili mevzuatların değerlendirilip ortak uygulamanın sağlanması.
 • Proje ödevlerinin görüşülmesi ve değerlendirilme esaslarının tespiti.
 • Ölçme ve değerlendirmenin görüşülmesi.
 • İngilizce dersinde başarıyı arttırmada alınabilecek tedbirler.
 • İngilizce dersinin diğer dersler ile ilişkisi (Zümre öğretmenleri ile ilişkisi)
 • MEB’in düzenlediği Merkezi Ortak Sınavlar için hazırlıklar.
 • DynEd programının uygulanması
 • İnternetten devamlı takip edilmesi gereken linkler.
 • Dilek, temenniler ve kapanış.
Benzer Yazılar:  2017 2018 İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursu Planları

2017-2018 İngilizce Yıllık Planlar yazımız da ilginizi çekebilir. 

2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ:

.

.

.

2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi ALINAN KARARLAR:

1-İngilizce Dersi Zümre Başkanlığına …………………………. seçilmesi kararlaştırıldı.

2-Öğrencilerin Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda, çağdaş bir anlayış çerçevesinde yetiştirilmesi kararı alındı.

3-İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin Ölçme ve Değerlendirme Maddeleri doğrultusunda değerlendirme yapılmasına karar verildi.

4- 5 ve 6. Sınıflarda 2, 7 ve 8. Sınıflarda 3 yazılı yapılmasına ve 3 ders içi performans notu verilmesine karar verildi. Seçmeli İngilizce dersi seçilen sınıflarda 2 yazılı, 2 ders içi performans verilmesi kararlaştırıldı.

5- Yapılacak olan yazılı sınavların tarihinin en az bir hafta önceden öğrencilere duyurulması, e-okula işlenmesi ve iki hafta içinde sonuçların öğrencilere açıklanması kararı alındı.

6- Sınıf seviyesine göre yetersizlikleri görülen öğrenciler için ikinci yarıyılın ilk ayı içinde sınıf veya branş öğretmenleri, okul rehber öğretmeni, okul yönetimi ve öğrenci velilerince öğrencinin, okulun ve çevrenin durumuna göre tedbirler alınmasına karar verildi.

7-2017-2018 Eğitim – Öğretim yılında eğitim ile ilgili yeniliklerin ve duyuruların sağlıklı bir şekilde takip edilmesi açısından öğretmenlerin takip etmesinin gerekli ve faydalı olduğu linkler aşağıdaki gibidir. İlköğretim Genel Müdürlüğü, Talim Terbiye Kurulu ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Sitelerinin takip edilmesine karar verildi. Ayrıca EBA sisteminin kullanımının da artıları konuşuldu ve kullanılması kararı alındı.

8-Diğer zümre öğretmenleriyle işbirliği yapılmasına karar verildi.

9- Ders işlenişinde uygulanacak yöntem ve teknikler öncelikle sınıfın seviyesine ve öğrencinin algılama yeteneğine ve konuya göre seçilmesine önemle dikkat edilmesine ve bütün bunlar göz önünde bulundurularak uygun yöntem ve tekniklerin seçilmesine karar verildi.

10- Öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğrenmesi için gerekli aktivitelerin sağlanmasına, grup çalışmalarına da ağırlık verilmesine, daha ilk günden başlayarak Classroom Expressions kullanımının öğretilmesine ve bizzat kullanılmasına, eğitimde çok önemli yeri olan tekrara (revision) ağırlık verilmesine, her vesileyle tekrara zaman ayrılmasına, derse başlarken bir önceki dersin tekrar edilmesine karar verildi.

Benzer Yazılar:  2. Dönem İngilizce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planları

11- Bu seneden itibaren değişecek olan müfredatla ilgili yeniliklerin öğrenilmesi ve derslere tatbikinde hazırlıklı olunması kararlaştırıldı.

12- Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı uygulanması gereken öğrenciler için Okul Rehber Öğretmeniyle iletişime geçilmesi ve ondan destek alınması kararlaştırıldı.

Umarım 2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi sizin için faydalı olur. Şimdiden tüm öğretmenlerimize hayırlı bir eğitim öğretim yılı dileriz.

Bize destek olmak için, bizi FacebookTwitterGoogle+ ve Pinterest hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

2017-2018 Ortaokul İngilizce Sene Başı Zümresi İNDİR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz