Ana sayfa Dosyalar 2016-2017 DYK TEOG İngilizce Yaz Kursu Planı

2016-2017 DYK TEOG İngilizce Yaz Kursu Planı

5258
0
TEOG İngilizce Yaz Kursu Planı
TEOG İngilizce Yaz Kursu Planı

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları TEOG İngilizce Yaz Kursu Planı yazısı ile karşınızdayım. 2016-2017 Destekleme ve Yetiştirme Yaz Kursları 03.Temmuz itibariyle başlıyor ve 27.Ağustos’ta sona erecek.

TEOG İngilizce Yaz Kursu Planı

Tam takvim şu şekilde:

5-11.Haziran – Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması

12-18.Haziran – Öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması

19-25. Haziran – Öğrenci başvurularının alınması

26.Haziran-02.Temmuz – Kurs sınıf/şubelerinin oluşturulması

03.Temmuz – Kursların başlaması

27.Ağustos – Kursların tamamlanması

Bu sene ders kitapları değişiyor hepinizin bildiği gibi. Yayınevleri yaz kursları için kitapları şimdiden hazırladılar bile. Ben üç kitabı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Bee Publishing, Kurmay ELT ve Team ELT Publishing kitaplarını tavsiye ederim.

TEOG İngilizce Yaz Kursu Planı Önemli Maddeler

Kurs yönergesinden bilmemiz gereken önemli maddeleri aşağıda derledim:

1.10. DYK’ların, örgün eğitim müfredatı kapsamında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmî internet sayfasında yayımlanan kurslara ait ders planları çerçevesinde yürütülmesi esastır. Planı yayımlanmayan dersler için o derse giren öğretmen tarafından ders planı oluşturulur. Kurslara ait ders planları en geç kursların açıldığı haftanın son iş gününe kadar kurs merkezi müdürlüğünce onaylanır.

1.13. Kurs merkezlerinde bir dersten sınıf oluşturulabilmesi için, sınıftaki öğrenci/kursiyer sayısının 10’dan az, 20’den fazla olmaması esastır.

1.15. Yaz dönemi kursları, kurs merkezlerince ders yılının dışında kalan sürede yapılacak şekilde planlanır ve il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün onayı ile açılır. Yaz Kursları 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimize hazırlık mahiyetinde bir üst sınıfta okutulan dersler tanımlanacaktır. 8 ve 12. Sınıflar bulundukları sınıfın derslerinden kurs alabilecektir. Yaz Kurslarında öğrenciler bulundukları il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilecektir.

Benzer Yazılar:  2016-2017 İngilizce Dersi İkinci Dönem Ortaokul Okul Zümresi

TEOG İngilizce Yaz Kursu Planı Açıklamalar

1.17. Bir kurs merkezinde görev alacak öğretmen, bu kurs merkezini tercih eden öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak kurs merkezi müdürlüğünce belirlenir. Kurs merkezi müdürü, kendi okulundan öğretmen görevlendirebileceği gibi ilçedeki diğer okullardan bu kurs merkezini tercih eden öğretmenlerden de görevlendirme yapabilir. İhtiyaç olması hâlinde, e-kurs modülü üzerinde ilçe komisyonundan ders ücreti karşılığında 5 öğretmen görevlendirilmesini talep edebilir. DYK’larda görev alacak tüm öğretmenler, sınıf oluşturma işlemleri sırasında e-kurs modülü üzerinden görevlendirilir.

1.19. 1.ve 2. Dönem Kurslarında ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarının 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler en fazla 6 farklı dersten haftalık 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilirler. Yaz döneminde bir üst sınıfın dersleri ve programı uygulanır.

1.20. DYK’lara kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunludur. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’ u kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinir.

1.21. Kurslara devamları süresince kurs disiplinini ve işleyişini bozucu hâl ve hareketleri görülen öğrenci veya kursiyerler hakkında, kayıtlı oldukları okul/kurumların ilgili mevzuatına göre işlem yapılır.

Diğer maddeler için sayfa sonunda verdiğim bağlantıdan Destekleme ve Yetiştirme Kursları E-Kılavuzu’nu indirebilirsiniz.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Olumlu veya olumsuz eleştirilerinizi lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Bizi Facebook, Twitter ve Google+ hesaplarımızdan takip ederek bize destek olabilirsiniz.

TEOG İngilizce Yaz Kursu Planını İNDİR

2016-2017 Destekleme ve Yetiştirme Kursları E-Kılavuzu İNDİR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz